Wydarzenia listopada

Konsultacje z rodzicami

• Dodano : 14 listopada 2017

KONSULTACJE DLA RODZICÓW

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców uczniów naszej szkoły na spotkanie z wychowawcami klas i nauczycielami.

Rozpocznie się ono w środę, 15 listopada 2017, o 17.00.

• Dodano : 12 listopada 2017

SZKOLNY RAJD NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada zgodnie z tradycją naszej szkoły odbył się Szkolny Rajd Niepodległości. Na początku na placu przed Szkoła zebraliśmy się na Apelu, na którym wysłuchaliśmy 4 zwrotki Hymnu Państwowego, przypomnieliśmy sobie najważniejsze fakty z historii, a na koniec wysłuchaliśmy utwór z filmu „Miasto 44” w wykonaniu Emilii Kozłowskiej i Szymona Łodygi – uczniowie klasy 2 LO1. W czasie utworu mogliśmy zaobserwować race morskie, które zostały odpalone na dach budynku. Całość wyglądała imponująco. Apel prowadzili Luiza Roszyk (3 TI) i Filip Kałek (2 LO1).

• Dodano : 12 listopada 2017

FINAŁ GRAND PRIX POWIATU NOWOTOMYSKIEGO W BIEGACH ULICZNYCH

4 listopada w Wąsowie odbył się V Finał Grand Prix Powiatu Nowotomyskiego w biegach ulicznych. To kolejna impreza w tym roku, gdzie uczniowie naszej szkoły jako wolontariusze mogli pomóc przy organizacji ważnego wydarzenia na terenie naszego powiatu.

• Dodano : 11 listopada 2017

POŁOWINKI ANNO DOMINI 2017

W piątek, 10 listopada w stylowo przystrojonych salach hotelu HI-FI w Paproci drugie klasy liceum i trzecie klasy technikum naszej szkoły uroczyście celebrowały zakończenie pierwszej „połowy” edukacji w Staszicu.

• Dodano : 5 listopada 2017

WYMIANA UCZNIOWSKA - PAŹDZIERNIK 2017

Tradycją naszej szkoły jest polsko-niemiecka wymiana uczniowska, która odbyła się w tym roku w Gdańsku. Udział wzięło w niej 24 uczennic i uczniów naszej szkoły oraz 11 uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły BBS II z Northeim.

• Dodano : 1 listopada 2017

WIERSZE NA KONKURS JĘZYKOWY

[ pobierz ]

• Dodano : 25 października 2017

KONFERENCJA W URZĘDZIE MARSZAŁKOWSKIM WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO

W dniu 18 października 2017 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego odbyła się konferencja pt. Nowoczesny zawodowiec – dobre praktyki, to dobre nawyki” zorganizowana przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu.

• Dodano : 23 października 2017

STASZIC W PROJEKCIE CZAS ZAWODOWCÓW BIS ZAWODOWA WIELKOPOLSKA

Uczniowie klasy III TE pod opieką  p. Moniki Stasik i p. Beaty Kogi zainaugurowali  udział ZS nr 2 im. Stanisława Staszica w projekcie „Czas zawodowców  BIS – zawodowa Wielkopolska ”.

• Dodano : 19 października 2017

ZE ŚWIATA SPORTU

18 października odbyły się drużynowe Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym mężczyzn. O miano najlepszej drużyny walczyły ZSZiL Nowy Tomyśl, ZS Zbąszyń, ZS Opalenica, ZSRCKU Trzcianka i nasza szkoła.

• Dodano : 18 października 2017

ZE ŚWIATA SPORTU

We wtorek 17 października 2017 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym dziewcząt. Zawody odbyły się z ZSRCKU w Trzciance. Wyzwanie podjęło 5 szkół. Naszą placówkę reprezentowały Ola Szweda(2LO1), Wiktoria Miler(2AZ) i Magda Łukaszewicz(1LO3). Podczas zawodów rywalizowano system każdy z każdym do wygranych 4-ch setów. Wszystkie drużyny były bardzo mocne więc i rywalizacja była zacięta.