NAUKA TO POKARM DLA ROZUMU. ROZUM JEST DUSZĄ WOLNOŚCI.                                                                      NAUKA TO POKARM DLA ROZUMU. ROZUM JEST DUSZĄ WOLNOŚCI.

Wydarzenia września

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
Spotkanie z rodzicami klas I – klasy I LO1, I LO2, I TE1, I TI, I TM, IA.
Spotkania wychowawców klas maturalnych z rodzicami. Spotkania z rodzicami (poza klasami pierwszymi).
15 września - 10 października - praktyka zawodowa klasy III TI.
Zebranie od uczniów i absolwentów wstępnych deklaracji przystąpienia do egzaminu maturalnego. Termin dostarczenia opinii, orzeczenia lub zaświadczenia wraz z deklaracją wstępną przez uczniów ostatniej klasy szkoły ponadgimnazjalnej.

• Dodano : 26 września 2014

WIEŚCI Z NORTHEIM

W niedzielę, 14 września "dziesiątka wspaniałych" z klasy 3TI wraz z panią Angelika Giel oraz panem Dariuszem Kanpikiem wyruszyła do Northeim, gdzie uczniowie naszej szkoły po raz kolejny odbywają praktyki zagraniczne.

• Dodano : 18 września 2014

UCZNIOWIE III LO2 NA SPOTKANIU Z SĘDZIĄ ANNĄ MARIĄ WESOŁOWSKĄ

Dziś w Nowotomyskim Ośrodku Kultury na zaproszenie Zespołu Interdyscyplinarnego w Nowym Tomyślu gościła sędzia Anna Maria Wesołowska, którą szeroka publiczność zna z występów w popularnym serialu. W spotkaniu odbywającym się pod patronatem Burmistrza Nowego Tomyśla uczestniczyli nasi uczniowie - przyszli prawnicy z III LO2.

• Dodano : 16 września 2014

TRANSFORMATOR TESLI MIKOŁAJA STANKOWIAKA

Od dawna interesuję się wysokim napięciem. Nieodłączną częścią tych zainteresowań są urządzenia generujące duże różnice potencjałów. Przez ostatnie wakacje zbudowałem jedno z takich urządzeń – lampowy Transformator Tesli (Vacuum Tube Tesla Coil) na pentodzie nadawczej GU 81. Generator wytwarza napięcie około 300 tysięcy woltów o częstotliwości setek kHz. Poniższy film opisuje szczegóły budowy generatora, jego działanie oraz zjawiska temu towarzyszące.

OBEJRZYJ FILM

• Dodano : 14 września 2014

INFORMATYCY ZE STASZICA NA PRAKTYKACH ZAGRANICZNYCH W NIEMCZECH

15.09.2014 uczniowie III TI Zespółu Szkół Nr 2 im. S. Staszica w Nowym Tomyślu rozpoczynają zagraniczną praktykę zawodową w niemieckich przedsiębiorstwach. Okres stażu w Northeim określony został na cztery tygodnie.

• Dodano : 9 września 2014

PODPISANIE UMÓW O STAŻ

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica zaprosiła wszystkich uczestników międzynarodowego projektu „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” na spotkanie, które odbyło się 08-09-2014 w naszej szkole.

• Dodano : 8 września 2014

SPOTKANIE WYCHOWAWCÓW KLAS Z RODZICAMI

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców uczniów naszej szkoły(z wyjątkiem klas pierwszych) na spotkanie z wychowawcami klas. Rozpocznie się ono w środę, 10 września 2014, o 17.00.

[POBIERZ INFORMACJE O SZCZEGÓŁACH SPOTKANIA].

SALON MATURZYSTÓW

W związku zbliżającym się wyjazdem na Salon Maturzystów prosimy tegorocznych maturzystów o odwiedzenie strony internetowej www.salonmaturzystow.pl i wypełnienie ankiety, aby otrzymać bezpłatny ogólnopolski informator o ofertach uczelni wyższych publicznych i niepublicznych.

KIERMASZ KSIĄŻEK

POBIERZ PLIK ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI

SPOTKANIE WYCHOWAWCÓW KLAS PIERWSZYCH Z RODZICAMI

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców uczniów klas pierwszych naszej szkoły na spotkanie z wychowawcami klas. Rozpocznie się ono jutro, 3 września 2014, o 17.00.

[POBIERZ INFORMACJE O SZCZEGÓŁACH SPOTKANIA].

• Dodano : 28 sierpnia 2014

ZACZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY

W poniedziałek, 1 września, w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu o 800 zostanie odprawiona Msza Święta. Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2014/2015 rozpocznie się naszej szkole o godzinie 900.