ŻADNA PRACA NIE PONIŻA CZŁOWIEKA, BO W KAŻDĄ MOŻESZ WLAĆ DUCHA I USZLACHETNIĆ JĄ - Józef Ignacy Kraszewski.                                                                      PRACA ROZUMNA I WYTRWAŁA, KTÓRA NIE MYŚLI O ZBIERANIU OWOCÓW W TYDZIEŃ PO SIEWIE, PRZEBIJA GÓRY, NAD PRZEPAŚCIAMI PRZERZUCA MOSTY - Bolesław Prus.

Wydarzenia października

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
Dzień wolny od zajęć.
Praktyka uczniowska - 2TE1 20 października - 14 listopada

• Dodano : 17 października 2014

XXII OLIMPIADA INFORMATYCZNA

Pobierz plik z informacjami.

• Dodano : 9 października 2014

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom naszej szkoły życzymy optymizmu, satysfakcji z pracy, wielu sukcesów zawodowych oraz pomyślności w życiu osobistym.

DYREKCJA

• Dodano : 6 października 2014

WIEŚCI Z NORTHEIM

Rozpoczął się ostatni tydzień praktyk naszych uczniów klasy informatycznej w Northeim. Ostatni weekend uczniowie spędzili bardzo pracowicie.

• Dodano : 30 września 2014

WIZYTA MONITORUJĄCA W NORTHEIM

Uczniowie klasy III TI kontynuują praktyki zawodowe w Northeim (Niemcy). 29 września 2014 praktykantów odwiedzili Dyrekcja Zespołu Szkół nr 2 im. S. Staszica w Nowym Tomyślu oraz opiekunowie.

• Dodano : 30 września 2014

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY - KONKURSY SZKOLNE

KONKURS FOTOGRAFICZNY

[POBIERZ REGULAMIN]

KONKURS "POZNAJ CIEKAWĄ OSOBĘ, POZNAJ CIEKAWY ZAWÓD"

KONKURS NA REKLAMĘ WYBRANEGO ZAWODU

SZKOLNY KONKURS Z PRAWA PRACY

• Dodano : 26 września 2014

WIEŚCI Z NORTHEIM

W niedzielę, 14 września "dziesiątka wspaniałych" z klasy 3TI wraz z panią Angelika Giel oraz panem Dariuszem Kanpikiem wyruszyła do Northeim, gdzie uczniowie naszej szkoły po raz kolejny odbywają praktyki zagraniczne.

• Dodano : 18 września 2014

UCZNIOWIE III LO2 NA SPOTKANIU Z SĘDZIĄ ANNĄ MARIĄ WESOŁOWSKĄ

Dziś w Nowotomyskim Ośrodku Kultury na zaproszenie Zespołu Interdyscyplinarnego w Nowym Tomyślu gościła sędzia Anna Maria Wesołowska, którą szeroka publiczność zna z występów w popularnym serialu. W spotkaniu odbywającym się pod patronatem Burmistrza Nowego Tomyśla uczestniczyli nasi uczniowie - przyszli prawnicy z III LO2.

• Dodano : 16 września 2014

TRANSFORMATOR TESLI MIKOŁAJA STANKOWIAKA

Od dawna interesuję się wysokim napięciem. Nieodłączną częścią tych zainteresowań są urządzenia generujące duże różnice potencjałów. Przez ostatnie wakacje zbudowałem jedno z takich urządzeń – lampowy Transformator Tesli (Vacuum Tube Tesla Coil) na pentodzie nadawczej GU 81. Generator wytwarza napięcie około 300 tysięcy woltów o częstotliwości setek kHz. Poniższy film opisuje szczegóły budowy generatora, jego działanie oraz zjawiska temu towarzyszące.

OBEJRZYJ FILM

• Dodano : 14 września 2014

INFORMATYCY ZE STASZICA NA PRAKTYKACH ZAGRANICZNYCH W NIEMCZECH

15.09.2014 uczniowie III TI Zespółu Szkół Nr 2 im. S. Staszica w Nowym Tomyślu rozpoczynają zagraniczną praktykę zawodową w niemieckich przedsiębiorstwach. Okres stażu w Northeim określony został na cztery tygodnie.

• Dodano : 9 września 2014

PODPISANIE UMÓW O STAŻ

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica zaprosiła wszystkich uczestników międzynarodowego projektu „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” na spotkanie, które odbyło się 08-09-2014 w naszej szkole.

rp-staszic.gif