MĄDROŚĆ JEST JEDYNĄ WARTOŚCIĄ, KTÓRA NIE DEWALUUJE SIĘ. NIE WYSTARCZY JEDNAK JEDYNIE JEJ ZDOBYWAĆ, TRZEBA JESZCZE UMIEĆ JĄ DOCENIĆ.                                                                  MĄDROŚĆ JEST JEDYNĄ WARTOŚCIĄ, KTÓRA NIE DEWALUUJE SIĘ. NIE WYSTARCZY JEDNAK JEDYNIE JEJ ZDOBYWAĆ, TRZEBA JESZCZE UMIEĆ JĄ DOCENIĆ.

Wydarzenia grudnia

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
23 grudnia -31 grudnia - przerwa świąteczna.

WYCIECZKA DO BERLINA

Tradycyjnie, jak co roku w okresie przedświątecznym, uczniowie Staszica wraz z opiekunami wybrali się 29.11.2016 na wycieczkę do Berlina.

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

30 listopada w Sali Sesyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie stypendium Prezesa Rady Ministrów dla 308 uczniów najbardziej uzdolnionych z terenu województwa wielkopolskiego. Gospodarza uroczystości byli Zbigniew Hoffmann, Wojewoda Wielkopolski oraz Elżbieta Leszczyńska, Wielkopolski Kurator Oświaty. Wśród tych osób znalazły się dwie nasze uczennice, Julia Horla oraz Daria Kańduła.

POŁOWINKI

18 listopada 2016 roku o godz. 19 w restauracji „Karczma u Bronki” odbyły się połowinki Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu.

• Dodano : 1 grudnia 2016

DRODZY UCZNIOWIE DZIAŁAJMY!

JESZCZE TYLKO DWA DNI - DO 2 GRUDNIA W NASZEJ SZKOLE BĘDZIE MOŻNA NABYĆ SŁODKOŚCI ZA SYMBOLICZNĄ MONETĘ.

• Dodano : 30 listopada 2016

TRUDNE ZWYCIĘSTWO

29 listopada 2016 odbyła się miedzypowiatowa Olimpiada Wiedzy o Zakażeniach Wirusem HIV  i Chorobie AIDS. Uczniowie klas drugich ponadgminazjalnych z powiatu nowotomyskiego, grodziskiego i wolsztyńskiego rywalizowali o bardzo cenne nagrody.

• Dodano : 24 listopada 2016

WIELKOPOLSKI DZIEŃ BEZ DŁUGÓW

Uczniowie pierwszej i drugiej klasy prawniczej naszego liceum ogólnokształcącego uczestniczyli dzisiaj w konferencji „Wielkopolski Dzień bez Długów” zorganizowanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu oraz Stowarzyszenie Program Wsparcia Zadłużonych, która odbyła się  w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji Wydział Zamiejscowy w Nowym Tomyślu.

• Dodano : 23 listopada 2016

INFORMACJE NA TEMAT ZMIAN W EDUKACJI

Pobierz plik ze szczegółami.

• Dodano : 23 listopada 2016

CEMS CHANCE NIEPOWTARZALNA SZANSA

Informujemy z dumą, że z ponad tysiąca zgłoszeń w czterdziestoosobowej grupie reprezentować naszą szkołę będzie uczennica klasy I LO2. Projekt objęty jest patronatem honorowym Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Organizatorem czterodniowego bezpłatnego projektu jest Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Pozostaje nam życzyć niezapomnianych wrażeń :)

• Dodano : 14 listopada 2016

KONSULTACJE DLA RODZICÓW

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów naszej szkoły na spotkanie z wychowawcami klas i nauczycielami. Rozpocznie się ono w środę, 16 listopada 2016, o 17.00.

[POBIERZ PLIK ZE SZCZEGÓŁAMI]

• Dodano : 14 listopada 2016

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL STANISŁAWA STASZICA.

Zwracamy się z prośbą o pomoc uczniom z naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie. Wystarczy wejść na stronę www.ofss.agh.edu.pl w zakładce "konkursy" odnaleźć prace uczniów naszej szkoły (dwie prace graficzne oraz zdjecia: 16, 72 i 100) następnie na nie zagłosować. Codziennie można oddawać głos na naszych wykonawców. Dziękujemy

10 grudnia