POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY

Dodano : 11 grudnia 2018

W czwartek, 14 grudnia 2017 r. w Phoenix Contact Wielkopolska Sp. z o.o.w Nowym Tomyślu zostało podpisane „Porozumienie o współpracy” w zakresie kształcenia zawodowego w branży mechanicznej w zawodzie ślusarz narzędziowy pomiędzy Phoenix Contact Wielkopolska Sp. z o.o. a Zespołem Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu.

Porozumienie podpisali Prezes Zarządu Phoenix Contact  Marcin Poznański i Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. St. Staszica Łukasz Frański.

Celem porozumienia jest utworzenie od roku szkolnego 2018/2019 i w latach następnych  oddziału klasowego Szkoły Branżowej I stopnia w zawodzie ślusarz gdzie praktyczna nauka zawodu będzie realizowana w formie zajęć praktycznych u pracodawcy czyli w Phoenix Contact Wielkopolska na zasadach kształcenia dualnego. Przedmioty ogólnokształcące oraz przedmioty zawodowe będą realizowane w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu.

W spotkaniu udział wzięli, Kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego Marek Nyćkowiak, dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu Mariusz Kubiak oraz przedstawiciele Zakładu, Szkoły, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Tomyślu  i Rady Rodziców.

Zawarte porozumienie jest kolejnym etapem  współpracy miedzy Zespołem Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu  a Phoenix Contact Wielkopolska która do tej pory polegała narealizacji praktyk zawodowych uczniów technikum w zawodach ekonomista, informatyk i mechanik.

Materiał foto: https://www.cwrkdiz.poznan.pl/

2017-2018-pho-5.JPG